5 Najlepszych Platform Do Nauczania On-line

To już przesądzone: pandemia koronawirusa na zawsze wpłynęła na środowisko nauczania. Nawet, jeśli w dalszej perspektywie zobaczymy wypełnione sale lekcyjne i konferencyjne, prawda jest taka, że nie każdy będzie chciał uczyć się w tradycyjny sposób. Jeszcze przed 2020 rokiem świat obserwował ogromny postęp w dziedzinie uczenia się online. Ludzie chcą mieć możliwość uczenia się w zaciszu własnego domu, a nauka online daję im elastyczność, która na to pozwala. Niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem, trenerem korporacyjnym, czy kimkolwiek innym w szerokim świecie zdalnego nauczania, zapewne chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze narzędzia, których możesz użyć, aby zaangażować swoich uczniów i przeprowadzić wirtualne lekcje bez problemu. Oto 5 najlepszych narzędzi DaDesktop do skutecznego nauczania online, które wybraliśmy ze względu na ich innowacyjność i użyteczność. Wiele z nich można wykorzystać jako uzupełnienie funkcji DaDesktop, aby zapewnić najlepsze możliwe zdalne nauczanie.

A Web Whiteboard App
W przypadku niektórych przedmiotów, takich jak matematyka i nauki ścisłe, nic nie przebije doświadczenia rozwiązywania przez uczniów problemów przy tablice. Nic dziwnego, że Sal Khan opublikował ponad 6500 filmów przedstawiających tablice w ramach swojego niezwykle popularnego internetowego serwisu wykładowego Khan Academy. Tablica internetowa (aplikacja AWW) to popularne narzędzie online zawierające takie elementy, jak karteczki samoprzylepne, różne rodzaje przyborów do pisania oraz możliwość nagrywania lekcji. Nauczyciele lubią łatwość jej obsługi oraz fakt, że można ją zintegrować bezpośrednio z popularną aplikacją Zoom. Mimo że DaDesktop nie ma funkcji tablicy, lekcja z aplikacją AWW może być wcześniej nagrana lub udostępniona na żywo uczniom – co pozwala skorzystać z jej potężnych możliwości nauczania.


Kahoot

Quizy mogą być niezwykle ważnym aspektem Twojego programu nauczania online. Dla wielu uczniów istotne jest, aby pomóc im przyswoić kluczowe punkty lekcji. Jednak źle przygotowany quiz może sprawić, że uczniowie się nie zaangażują. Kahoot rozwiązuje ten problem za pomocą technik grywalizacji, aby bardziej zaangażować uczniów w proces uczenia się.

Jest to interaktywna platforma do tworzenia i rozgrywania quizów, która zaopatrza je w takie funkcje jak wyzwania zespołowe i samodzielne. Platforma tworzy również szczegółowe raporty dla nauczycieli, aby lepiej zrozumieć, jakie pojęcia umykają uczniom.


BigBlueButton
Kiedy w 2020 roku większość pracy i nauki przeniosła się do sieci, szybko stało się jasne, że Zoom zajmie ogromną część rynku wideokonferencji. Jednak to, że stało się tak popularne na całym świecie, nie oznacza, że nie ma lepszych opcji do nauki online. BigBlueButton został zaprojektowany specjalnie do nauki online i oferuje wiele funkcji, które można znaleźć w opcji „pro” w Zoom. Obejmuje funkcję tablicy, pokoje spotkań i szybkie ankiety dla uczestników. To narzędzie jest świetne dla nauczycieli, którzy mają już oprogramowanie do nauki na komputerze, ale szukają lepszej jakości wideokonferencji bez konieczności płacenia za Zoom Pro. Jeśli jednak potrzebujesz pełnego systemu, istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć wirtualnego pulpitu, który ma już te same funkcje.

Notion
Notion to przestrzeń robocza, w której znajdują się programy nauczania, zadania i oceny, do której mają dostęp zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Zawiera szablony, które znacznie ułatwiają proces tworzenia materiałów dydaktycznych i jest szczególnie przydatny do współpracy przy zadaniach. Notion jest całkowicie darmowy dla użytkowników z ważnym instytucjonalnym adresem e-mail, ale ta wersja ma poważne ograniczenia dla każdego, kto chce rozpocząć większy kurs online z kilkunastoma użytkownikami naraz. To świetna platforma dla osób, które dopiero zaczynają swoją pracę w przestrzeni do nauki online. Później zazwyczaj najlepiej jest przenieść zadania i ocenianie na większą platformę pulpitu wirtualnego.

Extempore
To narzędzie zostało stworzone, aby zmniejszyć dystans między nauczycielami języków a ich uczniami, szczególnie jeśli chodzi o praktykę mówienia. Jest to
bardzo potrzebny dodatek do świata nauki języków, ponieważ mowa może być jednym z najtrudniejszych aspektów języka do opanowania. Extempore umożliwia studentom nagrywanie odpowiedzi bezpośrednio ze smartfona lub laptopa i zapewnia instruktorom szeroki zakres funkcji do oceny postępów uczniów. Jest to doskonały sposób, aby upewnić się, że wszyscy twoi uczniowie zabierają głos w klasie, co może być szczególnie trudne, gdy wszystkie lekcje są prowadzone z wykorzystaniem wideokonferencji, takich jak Zoom. Extempore można zintegrować z wieloma głównymi systemami zarządzania nauczaniem, ale jest również na tyle łatwy w użyciu, że może być używany jako uzupełnienie nauczania, jeśli już korzystasz z platformy takiej jak DaDesktop. Ograniczenia narzędzi do nauczania online Narzędzia te są popularne, ponieważ są skuteczne w przypadku danego aspektu nauczania online. Oznacza to jednak, że nauczyciele w określonych niszach o złożonych potrzebach mogą używać kilku z tych narzędzi jednocześnie. Często jednak narzędzia te nie współdziałają dobrze ze sobą. Śledzenie kilku różnych platform może być mylące dla uczniów, a rozwijanie kursu online może być kosztowne. Jeśli budujesz swoją firmę nauczania online, z pewnością będziesz chciał zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze w poprawę jakości nauczania, a nie tylko na opłacanie miesięcznych składek członkowskich, prawda? Niezależnie od tego, czy zajmujesz się szkoleniami korporacyjnymi, edukacją uniwersytecką, czy tworzysz kurs online, zasługujesz na coś lepszego.


Zalety DaDesktop

DaDesktop rozwiązuje ten problem za pomocą platformy wirtualnego pulpitu, która usprawnia pracę, komunikację i prezentację dla uczniów. Jest to bogate w funkcje i najbardziej opłacalne narzędzie zdalnego nauczania obecnie dostępne na rynku. Ponadto zapewniamy narzędzia do rozwiązywania problemów z łącznością i pojawiającymi się problemami technicznymi. Bez względu na to, skąd są Twoi uczniowie, możemy zapewnić, że Twoje wiadomości do wszystkich dotrą.

Zobacz wszystkie inne zalety DaDesktop:
• Wbudowane funkcje wideo, audio, wiadomości grupowe, powiadomienia, udostępnianie ekranu, pokoje spotkań i wiele więcej!
• NAJWYŻSZEJ jakości nauka na odległość!

• NIE POTRZEBUJESZ WIEDZY TECHNICZNEJ!
• Nagraj swoją lekcję i udostępnij później!
• Dodaj dowolną liczbę instruktorów do swoich lekcji żywo!
• DARMOWE nieograniczone miejsca na kursy.
• Konfiguracja w ciągu kilku minut, a nie godzin czy dni.
• ABSOLUTNIE DARMOWA konfiguracja. Płać TYLKO, gdy używasz naszego systemu do nauczania / szkolenia na żywo!
• Jedna maszyna, nieograniczona liczba użytkowników i studentów!
• Stwórz do 10 pokoi typu break-out do indywidualnej nauki grupowej lub korepetycji!
• Przesyłaj i kontroluj dowolny program za pomocą jednego kliknięcia!
• Połącz się z całą klasą, zdalnie lub osobiście, bez ograniczeń!
• Docieraj do uczniów na całym świecie do dowolnej bazy edukacyjnej na dowolnym komputerze!
• Łącz się bez przestojów i opóźnień!
• Wykładaj i zadawaj / odpowiadaj na pytania w czasie rzeczywistym za pośrednictwem czatu lub wideo!
• Ceny, które przewyższają konkurencję!

Przewiń do góry